„E energija“ grupė

Vėjo ir saulės energijos projektai

Per penkerius metus “E energija” grupė planuoja išvystyti virš 1000 MW vėjo, saulės ir hibridinių projektų portfelį Lietuvoje ir kaimyninėse šalyse.

 

2022 metais E energija grupė pradėjo 9MW vėjo elektrinių parko statybas Kelmės rajone. Po metų Kelmės r. iškilsiantis 9 megavatų (MW) galios vėjo elektrinių parkas atvers naują etapą Lietuvos vėjo energetikoje – parko vystytoja „E energija“ grupė pasiūlys verslui tapti nutolusiais gaminančiais vartotojais ir įsigyti vėjo elektros energijos. Tai pirmas toks projektas šalyje, kai nutolusių gaminančių vartotojų modelis bus pritaikytas vėjo energetikai.

 

2021 metų ketvirtame ketvirtyje E energija grupės valdomas Telšių vėjo elektrinių parkas pradėjo elektros energijos gamybą. 2020 metais vystant 68,9 MW Telšių vėjo elektrinių parką, „E energija“ pritraukė pasaulinės energetikos rinkos lyderės „General Electric“ investicijas Lietuvoje, kuri kaip mažumos akcininkas kartu su „E energija“ kontroliuoja projektą, dalyvauja finansavimo struktūroje, patiekė galingas ir efektyvias „Cypress“ vėjo elektrinių turbinas ir rūpinsis užbaigto vėjo elektrinių parko priežiūra 25 metus. Sudaryta ilgalaikė (10 metų) elektros energijos tiekimo sutartis su Estijos valstybės įmone „Eesti energia“ (Enefit), kuri supirks visą vėjo elektrinių parke pagamintą „žalią“ elektros energiją. 2022 metais jau veikiantis vėjo elektrinių parkas buvo parduotas Encavis AG.

 

2021 metais, “E energija” grupė išvystė ir pardavė 20MW saulės elektrinių projektų portfelį Lenkijoje “Lords LB” valdomam infrastruktūros investiciniam fondui.

 

„E energija“ grupė 2019 metais pastatė 43 saulės elektrinių parkus Lenkijoje, kurių bendra galia siekia 42,4 MW. Projektas įgyvendintas bendradarbiaujant su „I+D Energias“ bei „Sun Investment Group“. Darbus sėkmingai užbaigus projektas 2020 metais buvo parduotas infrastruktūros fondui, valdomam „Aberdeen Standard Investments“. 2018 metais „E energija“ užbaigė pirmąjį elektros energijos pirkimo sutarties (Power Purchase Agreement, PPA) pagrindu veikiantį vėjo jėgainių parką Pagėgiuose. Bendra parko galia – 4 MW. Tai buvo pirmasis be valstybės subsidijų išvystytas atsinaujinančių energijos šaltinių projektas Baltijos šalyse.

 

Pirmasis 21,5 MW „E energija“ vėjo jėgainių parkas Šilutėje buvo vystomas kartu su „Enercon GmbH“ ir pradėjo veikti dar 2012 metais. 2019 metais, įgyvendinus tikslinės valstybės subsidijos sąlygas, parkas buvo parduotas investiciniam fondui „Quaero European Infrastructure Fund“, valdomam Šveicarijos investicinių fondų valdytojos „Quaero Capital“.

 

Centralizuotas šildymas

Daugiau nei 20 metų „E energija“ aktyviai dalyvauja atnaujinant ir modernizuojant savivaldybių šilumos ūkius, gaminant šilumą ir karštą vandenį bei tiekiant namų ūkiams pagal ilgalaikes šilumos ūkio nuomos ir koncesijų sutartis.

 

Nuo 2008 metų Europos Rekonstrukcijos ir Plėtros Bankas (European Bank for Reconstruction and Development, EBRD) kaip strateginis investuotojas prisidėjo „E energija“ grupei modernizuojant Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos savivaldybių centrinio šildymo sistemas, didinant šilumos energijos gamybos efektyvumą, pereinant prie biokuro panaudojimo šilumos gamyboje bei statant nepriklausomas biokuro katilines ir elektrines. Projektas buvo užbaigtas 2020 metais ir EBRD pasitraukė iš „E energija“ grupės akcininkų.

 

Šiuo metu „E energija“ grupė valdo šilumos ūkius, iš biokuro gamina ir tiekia šilumą miestams Lietuvoje ir Ukrainoje, vykdo centrinio šildymo katilinių modernizavimo projektus Lenkijoje bei kaip nepriklausomas šilumos gamintojas tiekia šilumą ir energiją iš biokuro Klaipėdos mieste.

Pramonė ir inžineriniai sprendimai

Įvairialypę šilumos ir elektros gamybos projektų patirtį „E energija“ siūlo ir pramonės įmonėms. Šiandien grupės įmonės bendradarbiauja su pramonės įmonėmis, naudojančiomis garą ir šilumą gamybos procesuose. Tai popieriaus, maisto perdirbimo, metalo apdirbimo, alkoholio ir kitos pramonės šakos.

 

Grupės inžinerijos įmonės pirmauja įgyvendindamos projektus „iki rakto“: projektuodamos ir statydamos katilines, kogeneracines elektrines, gamina ir instaliuoja biokuro katilus bei susijusią įrangą šilumos gamybos ir pramonės įmonėms.

 

Gamybos padalinys, įsikūręs Panevėžyje, tiekia biokuro katilus, dūmų valymo ir kitą katilinių įrangą, taip pat nerūdijančio plieno įrangą ir gaminius vietos partneriams bei eksportui. Ilgalaikiai ryšiai su pramoniniais klientais užmegzti Lenkijos, Norvegijos, Švedijos, Danijos rinkose, sukaupta patirtis dirbant energetikos, jūrų, žvejybos, metalo ir kalnakasybos bei kitose pramonės šakose.